ANUNŢ referitor la organizarea dezbaterii publice pentru prezentarea primei versiuni de plan – actualizare P.U.G. comuna Moneasa

PRIMĂRIA

COMUNEI MONEASA

Nr. 810/03.08.2012

referitor la organizarea dezbaterii publice pentru prezentarea

primei versiuni de plan – actualizare P.U.G. comuna Moneasa

Primarul comunei Moneasa anunţă

publicul, factorii interesaţi, organizaţii ale societăţii civile, asociaţii profesionale/ale sectorului de afaceri, reprezentanţi ai cetăţenilor despre finalizarea propunerilor preliminare ale PUG-ului şi RLU aferent – comuna Moneasa.

Publicul şi factorii interesaţi în actualizarea P.U.G.-ului al comunei Moneasa sunt invitaţi:

1. SĂ CONSULTE prima versiune a propunerilor de plan .

Documentele complete ale propunerilor şi materialele grafice se pot consulta la sediul Primăriei comunei Moneasa, în perioada 08.08.2012 – 21.09.2012.

1. SĂ TRANSMITĂ OBSERVAŢII referitor la prima versiune a propunerilor de plan.

Observaţiile se transmit şi se înregistrează la sediul Primăriei comunei Moneasa în perioada 08.08.2012 – 21.09.2012.

1. SĂ PARTICIPE LA DEZBATEREA PUBLICĂ care va avea loc în data de 21.09.2012 ora 12,00 la sediul Primăriei comunei Moneasa în scopul prezentării primei versiuni de actualizare P.U.G.

OBSERVAŢIILE transmise şi înregistrate în termenul indicat vor fi analizate şi puse la dispoziţia publicului cel puţin prin publicarea pe siteul primăriei în termen de maximum 15 zile de la data dezbaterii publice.

Persoanele responsabile cu informarea şi consultarea publicului:

• din partea Primăriei: PĂIUŞAN FLORIN – ONIŞOR; tel. 0257/313010,

e-mail: primariamoneasa@clicknet.ro