Proiectul ordinii de zi al ședinței ordinare a C.L. Moneasa din 20.02.2019

PROIECTUL

ORDINII DE ZI

A sedintei ordinare a Consiliului Local, din data de 20.02.2019, orele 14,00

1.PROIECT DE HOTARARE –privind aprobarea aderarii Unitatii administrativ teritoriale Comuna Moneasa judetul Arad la Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Apa Canalizare Judetul Arad si delegarea gestiunii serviciului de alimentare cu apa si canalizare din Comuna Moneasa, judetul Arad catre operatorul regional Compania de Apa Arad SA;

2.PROIECT DE HOTARARE- privind aprobarea majorarii inventarului public al Comunei Moneasa, judetul Arad si predarea in concesiune catre operatorul SC Compania de Apa SA Arad a sistemului de canalizare.

3.PROIECT DE HOTARARE- privind aprobarea infiintarii echipei mobile, la nivelul comunei Moneasa, judetul Arad, pentru interventia in cazurile de violenta domestica.

4.PROIECT DE HOTARARE-privind aprobarea trecerii din domeniul public al statului, in domeniul privat al comunei Moneasa, a imobilului situat in CF Nr. 300084 Moneasa, nr.73, judetul Arad si concesionarea suprafetei de 93,5 catre Cabinet Medical Individual Dr. Fetea Carmen.

5.PROIECT DE HOTARARE- privind aprobarea actualizarii Planului de analiză şi acoperire a riscurilor al comunei Moneasa, jud. Arad, pentru anul 2019.

6.PROIECT DE HOTARARE-privind aprobarea scoaterii din functiune a unui mijloc fix din domeniul public al comunei Moneasa, judetul Arad in vederea casarii si valorificarii.

7.Diverse.

Materialele sunt prezentate de catre Primarul comunei Moneasa, dl. Herbei Ioan-Nutu.

Intocmit,

SECRETAR, PUIE IOAN