!ANUNȚ IMPORTANT REFERITOR LA PESTA PORCINĂ AFRICANĂ !

Către,

CETATENII COMUNEI MONEASA

Urmarea adresei nr.6117/2019 a Institutiei Prefectului Judetul Arad privind existenta Pestei porcine africane pe raza judetului Arad, in localitatile Zadareni si Sampetru German, va rugam sa luati masurile care se impun in vederea evitarii aparitiei virusului in gospodariile d-voastra, respectiv anuntarea medicului veterinar si a persoanei de la Compartimentul agricol al Primariei Moneasa, la orice simptome susceptibile de asemenea boala.

De asemenea va instiintam ca este interzisa desfasurarea unor activitati sportive sau a picnicurilor in padurile de pe raza localitatii Moneasa sau in proximitatea acestora.

Va stam la dispozitie si va rugam sa ne semnalati orice neregula pe aceasta linie – persoana de contact – secretarul comunei Moneasa – dl. Puie Ioan – tel.0748 889199.

Cu stima,

PRIMAR – HERBEI IOAN NUTU