ANUNȚ – ședința extraordinară de îndată a C.L. Moneasa din 02.09.2021

Nr. 2279 din 01.09.2021

Aducem la cunostinta persoanelor interesate ca în sedinta Consiliului Local Moneasa din 02.09.2021 se va dezbate următorul Proiect de Hotarare care face obiectul Legii nr. 52/2003 privind transparenta decizionala în administratia publica locala:

1. PROIECT DE HOTARARE initiat de Primarul comunei Moneasa, privind aprobarea Ordinii de zi a sedintei extraordinare (de indata), a Consiliului Local Moneasa din data de 02.09.2021;

2. PROIECT DE HOTARARE initiat de Primarul comunei Moneasa privind aprobarea aderarii Comunei Moneasa la Asociaţia de Dezvoltare Intercomunitară „Moții, Țara de Piatră”.

In perioada 01.09.2021 – 02.09.2021 inclusiv, persoanele fizice si asociatiile legal constituite interesate, vor putea depune în scris la sediul Primăriei Moneasa propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind Proiectul de Hotarare mai sus mentionat.

Persoana din cadrul Primăriei desemnata ca fiind responsabila pentru relatia cu societatea civila, care va primi propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind Proiectul de Hotarare mai sus mentionat este secretarul general al comunei Moneasa.

SECRETAR GENERAL UAT,

PUIE IOAN