Anunț – transparență ședință C.L. Moneasa din 18.02.2022

Nr. 419 din 15.02.2022

A N U N Ț

În conformitate cu prevederile art. 7 din Legea nr. 52/2003 privind transparența decizională în administrația publică locală  Primarul comunei Moneasa dl. Herbei Ioan Nutu aduce la cunoștință publică următoarele Proiecte de Hotărâre ce urmează a fi supuse aprobării Consiliului local al Comunei Moneasa  în ședință ordinară din data de 18.02.2022, orele 14,00 în Sala de sedinte a Consiliului Local Moneasa:

1.PROIECT DE HOTĂRÂRE inițiat de Primarul comunei Moneasa, privind aprobarea procesului verbal încheiat  în  ședinta anterioară ordinară a Consiliului Local Moneasa din data de 09.02.2022;

2.PROIECT DE HOTĂRÂRE inițiat de Primarul comunei Moneasa, privind aprobarea Ordinii de zi a ședinței extraordinare  a  Consiliului Local Moneasa din data de 18.02.2022;

3.PROIECT DE HOTĂRÂRE inițiat de Primarul comunei Moneasa, privind aprobarea Bugetului local de venituri si cheltuieli a comunei Moneasa judetul Arad pe anul 2022;

1. PROIECT DE HOTĂRÂRE inițiat de Primarul comunei Moneasa, privind aprobarea situatiei bunurilor receptionate de Compania de Apa Arad in anul 2020 si declararea lor de interes public local.

Începând cu data de 16.02.2022 la intrarea în Primăria Comunei Moneasa și pe site-ul Primăriei Moneasa sunt  afişate Proiectele de Hotărâre mai sus menționate.

La registratura Primăriei Comunei Moneasa cei interesaţi pot depune în scris sau pe adresa de e-mail primariamoneasa@gmail.com  recomandări, sugestii şi opinii privind conținutul Proiectelor de Hotărâre.

Sugestiile și propunerile dumneavoastră vor fi prezentate în cadrul ședinței Consiliului local Moneasa.

Informaţii suplimentare pot fi solicitate începând cu data de 16.02.2022, între orele 8,00-16,00.

Cei interesați pot solicita în scris și pot primii copii contra cost după aceste acte.

Prezentul anunț a fost afișat azi 15.02.2022 pe site-ul propriu antemenționat și la avizierul Primăriei comunei Moneasa.

PRIMAR,

HERBEI  IOAN  NUTU