Anunț – şedinţa ordinară a Consiliului Local Moneasa din 09.02.2024

Nr.186 din 02.02.2024

Aducem la cunostinta persoanelor interesate că în şedinţa ordinară a Consiliului Local Moneasa din 09.02.2024, ora 14,00 se vor dezbate următoarele Proiecte de Hotărâri care fac obiectul Legii nr. 52/2003 privind transparenţa decizională în administraţia publică locală:

1. HOTĂRÂRE privind aprobarea procesului verbal încheiat în ședinta anterioară extraordinară a Consiliului Local Moneasa din data de 26.01.2024; INITIATOR-PRIMAR

2. HOTĂRÂRE privind aprobarea alegerii președintelui de ședință- INITIATOR-PRIMAR

3. HOTĂRÂRE privind aprobarea Ordinei de zi a ședinței ordinare a Consiliului Local Moneasa din data de 09.02.2024; INITIATOR-PRIMAR.

4. HOTĂRÂRE Privind aprobarea bugetului local al Comunei Moneasa pe anul 2024- INITIATOR-PRIMAR

5. HOTĂRÂRE Privind aprobarea Programului anual al achizitiilor publice pentru anul 2024 al Primariei comunei Moneasa- INITIATOR-PRIMAR.

6. HOTĂRÂRE privind valorificarea unei cantităţi de masă lemnoasă din pădurea comunală a Comunei Moneasa- INITIATOR-PRIMAR.

7. HOTĂRÂRE privind aprobarea decontării cheltuielilor de transport pentru funcționarii publici și personalul contractual din cadrul Primăriei comunei Moneasa, județul Arad – INITIATOR-PRIMAR.

8. HOTĂRÂRE privind însuşirea şi aprobarea raportului-de evaluare a imobilului înscris în CF Nr. 301387 Moneasa aflat în proprietatea privată a Comunei Moneasa, precum şi demararea procedurilor privind vânzarea acestui imobil- INITIATOR-PRIMAR.

9. Analiză cereri adresate Consiliului local, interpelări, propuneri, prezentare activitate executiv Primărie

In perioada 02.02.2024 – 09.02.2024 inclusiv persoanele fizice si asociatiile legal constituite interesate, vor putea depune în scris la sediul Primăriei Moneasa propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind Proiectele de Hotarare mai sus mentionate.

Persoana din cadrul Primăriei desemnata ca fiind responsabila pentru relatia cu societatea civila care va primi propuneri, sugestii, opinii cu valoare de recomandare privind Proiectele de Hotarare mai sus mentionate este Secretarul general al comunei Moneasa.

SECRETAR GENERAL AL COMUNEI

SÎNZIANA MIHAELA PETRIŞOR